OKUL PSİKOLOĞUMUZ

Psikolog Gizem Nur Talu

1997 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğretim eğitimini Kıbrıs ve Kırklareli’de, lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. 2015 yılında Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümüne başlamıştır. Lisans eğitimini İngilizce ve ‘’Şeref Öğrencisi’’ belgesi ile başarıyla tamamlayarak ‘‘Psikolog’’ unvanını almıştır.

Lisans eğitimi süresince sosyal sorumluluk projelerinde ve çeşitli eğitimlerde yer almıştır. Bunlardan bazıları, Çankaya Üniversitesi 1. Bilişsel Psikoloji günü: “Zihne Yolculuk”, 3. Psikoloji Günleri: “Kimlik ve Eşitlik”, IV. Bilişsel Psikoloji Günü, 12. ODTÜ Psikoloji Günleri ''İlişkiler'', Türk Psikologlar Derneği -Psikolojik İlk Yardım’dır. Aynı zamanda Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Daha sonra Özbilici Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çalışmalarına devam etmiştir. Burada çocuklarla ve ailelerle birlikte bulunup gözlem ve araştırma yapmıştır. Aile terapisi, bireysel psikoterapi, davranış bozuklukları, oyun terapisi bu merkezde en sık çalıştığı alanlardır.

Bununla birlikte Yeşil Işık Psikoloji’den Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi ile uygulayıcı sertifikasını almıştır (1-Frankfurter Dikkat Testi 2-Porteus Labirenti 3-Catell 2A Zeka Testi 4- Burdon Dikkat Testi 5- Ankara Gelişim Envanteri (AGTE) 6- Gessel Gelişim Testi 7-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 8-Peabody Kelime Anlama Testi 9-Benton Görsel Bellek Testi 10-Frostig Görsel Algı Testi 11-Kent EGY). Klinik Psikolog Şeyda Özbilici’den Oyun Terapisi eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamıştır. Ayrıca MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Çocuk Projektif Testler, Çocuklarda Davranış Bozuklukları ve Çözüm Teknikleri ile eğitimlerine devam etmiştir. Ebru Şalcıoğlu’nun belirlediği kriterlere göre değerlendirilerek %100 burslu olarak Bilişsel Davranışçı Terapi almaya hak kazanmıştır ve Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Gökyüzü Bahçesi Anaokulu’nun iki şubesinde ebeveynlerle ve çocuklarla çalışmalar yapmakta, okul psikoloğu olarak kadromuzda yer almaktadır. İleri seviyede İngilizce, A2 seviyesinde Fransızca bilmektedir.